Gints Rudzītis 

Kandava-Zorgi

 

 

Uzreiz pēc Latvijas Mākslas akadēmijas maģistra grāda iegūšanas, viņš nolēma izpētīt dzimtenes ainavu ārpus galvaspilsētas Rīgas, kur pavadījis lielāko daļu savas dzīves. Šobrīd jau vairākus gadus autors dzīvo lauku mājā mežu un purvu ielokā.

Autors ir pakārtojis savu dzīvi eļļas glezniecības, kokgrebuma, augstspieduma un koktēlniecības tehnikām. Viņš ir iekārtojis darbnīcu simtu divdesmit gadus vecā guļbaļķu ēkā aptuveni 30 kilometrus no Rīgas, Iecavas virzienā.

Autors atzīst, ka ir iemīlējies Latvijas dabā un kā vērotājs bezgalīgi tiecās kļūt par daļu no ainavas. Gleznas tiek radītas plenērā, dažkārt tās tiek pabeigtas darbnīcā, bet foto netiek izmantots. Dienas laikā Gints dabā glezno 2 – 3h, tas ir aptuvenais laiks, cik ilgi saule būtiski nemaina savu atrašanās vietu. Šad un tad gleznās iezogas pa kādam jokam, piemēram, ja naktī ir redzēts kāds amizants sapnis, tas var kļūt par darba sastāvdaļu.

Kokgriešana Gintam ir īpaši mīļa. Kokgriezumu tehnikā tiek radītas dažādas būtnes, kas satiktas domu un fantāziju ceļojumos vai iepazītas caur dažādu kultūru simboliem. Ezotērika un mitoloģija rosina autora fantāziju un sniedz atspēriena punktu jaunradītai simbolu sistēmai. 

Izstāde tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Erica Synths atbalstu.

Izstāde atvērta pirmdienās, otrdienās, trešdienās no 12-14 un svētdienās no 12-16.

 

 

Fotogrāfiju autors: Tv Maskava