Sveiciens Saulei

 

 

Tulpju sīpoli ir izdzinuši ziedus un tie ir nonākuši viņas rokās. No čaukstoša polietēna papīriņa tiek izvirpināts kokosriekstu skaidiņām aplipis Rafaello. Pirksts pieskaras taustiņam “R” un labās rokas rādītājpirksts velk bultiņu no telts ieejas apakšējā stūra līdz telts mietiņam. Līdzās mietiņam no zemes augšup spraucas sniegpulkstenītis un netālu no tā, zem pakusušas tumša sniega kārtiņas, rēgojas suņu kaku maisiņš, dzeltenīgs kauls un spīdīga trīs eiro centu monēta. Grāvmalā guļ ieripojis VW Sharan plastmasas kalpaks, taču riepa gan nekur nav pazudusi. Ir pienācis pavasars'.

 

Caur strukturētu treniņa programu vairāku mēnešu garumā apvienība 3⁄8 gatavojas pludmales sezonai un pilnveido savas formas, cilājot bumbas un staipot muskuļu šķiedru līnijas. Izstādes nodarbību programmā plūstošas kustības mijas ar spēka vingrinājumiem, tiek tonizēta un nostiprināta visa plaukstas muskulatūra, attīstīta tās koordinācija un stiprināts acs radzenes asums. Vingrinājumu izpildes laikā tiek ieņemta sēdus poza, kā rezultātā plauksta un prāts sasaistās, uzlabojas vispārējā organisma labsajūta un mazinās ikdienas stress. Šo augstas intensitātes grupu vingrinājumu pamatā tiek pielietots sīkais sporta inventārs: aplis, dažāda garuma divdimensionālas trubiņas, pretestības gumijas, drop shadow, nejaušu attēlu izlase un līnijas līdz 24 punktu biezumam. Programmu regulāra izpilde stiprina imunitāti, uzlabo koncentrēšanās spējas, līdzsvaro enerģijas apmaiņu organismā, uzlabo asins un limfas cirkulāciju, kā arī nervu sistēmas darbību.


Vizuālie vingrinājumi veidoti, grupai 3⁄8 savstarpēji sadarbojoties platformā Google Drawings gan brīvā formā, gan ar laika un tehnikas ierobežojumiem, savukārt pati vingrinājumu programma veikta uz jogas paklājiņiem “Asana” un “Yute Pro”.

 

 ⅜ ir četru profesionālu mākslinieku apvienība, un tās aizsākumi meklējami 2014. gadā māksliniekiem - Kristiānai Marijai Sproģei, Jānim Dzirniekam, Jānim Krauklim un Rihardam Rusmanim - studējot vienā kursā Latvijas Mākslas akadēmijas vizuālās komunikācijas nodaļā. 

 

Izstāde tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda, Madonas novada pašvaldības, Roberta Skrajāna, Aigara Novika, Madaras Ulmes un GolfClayderman atbalstu.

Atbalstītāju vidū ir arī jogas preču veikals "Rudra"- veikals cilvēkiem, kam svarīgs veselīgs dzīvesveids un kuri praktizē jogu un citas garīgas prakses. Ar “Rudra” produkciju iespējams iepazīties arī internetveikalā: www.rudra.lv.

 

 

Izstādes fotogrāfiju autors: Jānis Dzirnieks

Autoru kolektīva foto autors: TvMaskava