MADONĀ NOTIKS TREŠĀ LAIKMETĪGĀS MĀKSLAS UN BIZNESA BIENNĀLE “MABOCA’ 2023”

 

 

 

20. maijā Madonā ar koncertprogrammu “Brīnumu nakts” tiks atklāta Madonas starptautiskā mākslas un biznesa biennāle MABOCA (Madona Bunch Of Cool Art). Festivāls jau trešo gadu klātesošo sirdis priecēs ar starpdisciplināru programmu kā pašmāju, tā arī Zviedrijas, Vācijas un Itālijas mākslinieku izpildījumā. Šogad Madonas dzelzceļa stacija, autoosta, kinoteātris " Vidzeme" un vairākas ārtelpu lokācijas Madonas pilsētā tiks iedzīvinātas ar vizuālo mākslu, mūzikas, teātra un dzejas performancēm.

 

MABOCA kalpo kā virzītājspēks laikmetīgās mākslas norišu popularizēšanai Madonas reģionā, veicinot Latvijas radošo kopienu uzplaukumu perifērijā un atsvaidzinot Latvijas kopējo kultūras ainavu.

 

MABOCA sniedz vairāk par audiovizuālu pieredzi un baudījumu, tas ir piedzīvojums, kurā žanriski vizuālā māksla mijas ar mūziku un vārda mākslu, paplašinot estētiskās pieredzes robežas. Mazpilsētas realitātes un dabas kontekstā MABOCA ieņem terapeitisku statusu. Radot pateicīgu vidi radošiem meklējumiem, ikviens apmeklētājs ir aicināts ņemt līdzdalību dinamiskas mākslas un mūzikas pasaules veidošanā.

 

Lai arī cik ļoti var censties pretoties absurda aicinājumam, mākslas un biznesa biennāle gan tematiski, gan stilistiski ierauj skatītāju ironijas spēlē. Ieraudzīt mūsu sabiedrību, šo laikmetu no malas, kļūt par sava laikmeta liecinieku, tas nozīmē arī spēt par to paškritiski pasmieties. Bet šeit satīra nav pašmērķis. Tā ir drosmes forma, kurai netrūkst arī autentiskuma devas. Kā tiešā, tā pārnestā nozīmē tā ir sauja svaiga gaisa. Patīkami atsvaidzinoša deva mākslas tās visnegaidītākajās nokrāsās. Atsvabināti no nopietnības un metafizisko moku sloga, gan paši mākslinieki, gan festivāla apmeklētāji, veidojot attiecības ar mākslu, tiek aicināti būt patiesi pret sevi un savu mākslu. Atzīsimies sev, cik ļoti mēs esam izslāpuši pēc svaiguma.

 

Sekojot moto “ceļš kā mērķa sastāvdaļa”, festivāla apmeklētāji, kuri ieradīsies no Rīgas, tiek aicināti mērot ceļu BRĪNUMU BUSĀ kopā ar citiem laikabiedriem. Tādējādi, šie 162 km kļūst par savdabīgu rituālu. Privilēģiju lomas ir apvērstas: Rīgas iedzīvotāji ir lūgti pielikt nedaudz pūles un doties pretī mākslai uz Madonu, nevis kā ierasts - otrādāk.

 

Aicinām uz biennāles atklāšanu 20. maijā Madonas kinoteātrī "Vidzeme". Atklāšanas ietvaros  paredzētas performances un īpaša koncertprogramma Brīnumu Nakts. Pasākuma dienā būs pieejama karte, kas palīdzēs orientēties bagātīgajā programmā.

 

Izstādes būs skatāmas no 20. maija līdz 15. jūlijam.

 

MABOCA’ 2023 vizuālās mākslas programmā piedalās:  Andris Eglītis, Anna Egle, Arvīds Ulme & Madara Ulme, benga wrong & Platons Buravickis, Kaspars Groševs & Raids Kalniņš Kaspars Rolšteins & Normunds Griestiņš, Kārlis Bogustovs, Laila Kaletta (DE), Murchello (IT), Pēteris Ķimelis, Shady Ladies, Toms Auniņš, Viestarts Gailītis, Zane Žeivate

 

BRĪNUMU NAKTS’12 koncertprogrammā piedalās: ESseenesNES, KABLAM (SE), KODEK, Imants Pulkstenis, Origo Boys, Perestroika.zip, STABS, Your Planet Is Next (SE)

 

Festivālu organizē mākslas apvienība GolfClayderman, un tas tapis ar SIA ERICA SYNTHS, un Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

 

 

Tekstu sagatavoja Madara Ulme.

 

 

 

 

 

 

 

FESTIVĀLA ATKLĀŠANAS PROGRAMMA 20.05.2023.

 

 

MABOCA GALERIJA VISUMA CENTRS 2, 

Poruka ielā 4

 

14:00   Kaspara Groševs & Raids Kalniņš 

            Laila Kaletta

14:30   Toms Auniņš

 

 

MADONAS AUTOOSTA

Rīgas iela 6

 

15:20   Andris Eglītis

 

 

SMILŠU IELA 10

Garāžas sliežu pusē

 

16:00    Shady Ladies

             Arvīds Ulme

16:30    Viestarts Gailītis

 

 

DZELZCEĻA STACIJA "MADONA"

Saules iela 2

 

17:00   Murchello 

 

 

SAULES UN CESVAINES IELAS KRUSTOJUMS

Zālājs sliežu pusē

 

17:30   Anna Egle

 

 

AUTOBUSU PARKS 

Cesvaines iela 5

 

18:00    Kaspars Rolšteins & Normunds Griestiņš 

19:00    bENGA wRONG & Platons Buravickis

 

 

KINOTEĀTRIS "VIDZEME"

Tirgus iela 5

 

20:30    Kārlis Bogustovs

22:00    BRĪNUMU NAKTS